Archiwum z miesiąca Czerwiec, 2011

Podsumowanie roku 2010/2011

W bieżącym roku 2010/2011 w naszej szkole zrealizowano wiele projektów edukacyjnych, w tym finansowanych ze środków unijnych, np. „Równamy do najlepszych”.

Projekt „Patrz i zmieniaj

W naszym liceum realizujemy go od 2008 roku. W projekcie wykorzystujemy filmy dokumentalne przedstawiające najważniejsze zagadnienia współczesnego świata (prawa człowieka, nierówności społeczne, demokracja, handel międzynarodowy, globalizacja) i ukazujące, w jaki sposób codzienne wybory Polaków wpływają na życie ludzi w innych regionach świata. W ramach projektu uczestniczymy w  zajęcia z wykorzystaniem filmów.

Projekt „Szkoła Humanitarna

Ideą projektu „Szkoła Humanitarna” jest przekonanie, że młodzi ludzie mogą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu swojego społeczeństwa. Daje możliwość działania na rzecz tworzenia bardziej sprawiedliwego świata poprzez zaangażowanie
w realizację projektu z zakresu edukacji globalnej. Akcja jest prowadzona w całej Polsce przez Polską Akcję Humanitarną. W naszym liceum założyliśmy Klub Szkoły Humanitarnej i wzięliśmy udział w warsztatach prowadzonych przez pracownika PAH.

Projekt „Filmoteka Szkolna”

To zaproszenie dla młodzieży do poznawania kultowych i istotnych dla kultury polskiej filmów. W bieżącym roku wzięliśmy udział w 2 nocnych maratonach filmowych, zapraszając o udziału również uczniów gimnazjum w Paczkowie.

Projekt „Młody Obywatel”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Paczkowie przystępując do projektu „Młody Obywatel” w roku szkolnym 2010-2011 mogli zbadać, jak ludzie z gminy Paczków współpracują za sobą, jak  komunikują się i co jest ważne dla lokalnej tożsamości. Celem programu jest umożliwienie prowadzenia działań służących wzrostowi zaufania, współpracy między ludźmi, poczucia tożsamości lokalnej i lepszej komunikacji w miejscowości. Na podstawie  wyciągniętych wniosków podjęte zostały działania obywatelskie służące rozwojowi lokalnemu, aby wzmocnić istniejące zasoby społeczności. Działania uczniów mogły być podejmowane w ramach trzech ścieżek:  lokalne sieci informacji, tożsamość lokalna,  wolontariat:

a) wolontariat

Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie w roku szkolnym 2010-2011 realizują projekt ogólnopolski pn. Młody Obywatel, którego celem jest m.in. upowszechnianie wiedzy o lokalnej społeczności i propagowanie idei wolontariatu. Poświęciliśmy wolontariuszom QMAM – a, tj. gazetkę internetową dostępną w ramach Młodzieżowej Akcji Multimedialnej w Internecie. Skupiliśmy się głównie na prezentacji wywiadów i działań w ramach świetlicy środowiskowej działającej dzięki STOWARZYSZENIU NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY Z RODZIN ZAGROŻONYCH PATOLOGIĄ I BIEDNYCH „AMICUS”, Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły są w tej świetlicy wolontariuszami.

b) wzmacnianie tożsamości lokalnej

Badaliśmy zasoby społeczności lokalnej. W tym celu uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej grze „Oficer dlaczego?”. Odwiedziliśmy zakłady pracy, instytucje , miejsca ważne dla społeczności, tworząc mapę tych miejsc i rejestrując wywiady. Efektem były 4 portfolia i 2 QMAM – y  oraz dzisiejsza prezentacja.

Komentarze są wyłączone dalej...

I znowu wakacje!

Kolejny szkolny rok za nami. Tegoroczni maturzyści myślami są już na studiach, a pozostali uczniowie naszej szkoły trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, że przed nimi ponad 2 miesiące wakacji – miejmy nadzieję, że bezpiecznych i bajecznych.

Na zakończenie roku szkolnego tradycyjnie w naszej pięknej auli pani Dyrektor podziękowała za trud włożony w zdobywanie wiedzy, a najbardziej aktywni uczniowie otrzymali pochwały i nagrody za swoją pracę i osiągnięcia.

Komentarze są wyłączone dalej...

Medale na Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

W piątek 03 czerwca 2011 r. odbyły się XXXII Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr. 3 w Paczkowie.
Uczniowie – sportowcy naszej szkoły podobnie jak w latach poprzednich uczestniczyli w zawodach z wielkimi sukcesami, będąc jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym zespołem.

Wyniki uzyskane przez naszych uczniów:

Bieg na 100 metrów dziewcząt – całe podium dla naszych reprezentantek
1 miejsce -   Katarzyna Stefańska  15,20
2 miejsce -  Angelika Potasiak    16,70
3 miejsce -   Aneta Wolna 16,89
Skok w dal dziewcząt – tu również wszystkie medale dla naszych reprezentantek
1 miejsce  – Wiktoria Surówka 3.93
2 miejsce  – Justyna Zagożdżon 3.90
3 miejsce  – Justyna Wolak 3.86
Pchnięcie kulą dziewcząt – całe podium dla naszych dziewcząt
1 miejsce  – Aneta Wolna 8.45
2 miejsce  – Natalia Roman / Joanna Jaskólska SLO 7.52
3 miejsce  – Angelika Potasiak    7.43
Bieg na 800 metrów dziewcząt – złoto dla Eweliny
1 miejsce  – Ewelina Kozłowska 3.01.75
Sztafeta szwedzka w składzie Ewelina Kozłowska, Wiktoria Surówka, Patrycja Tytko, Angelika Potasiak    3 miejsce.
Siatkówka plażowa dziewcząt
3 miejsce – Natalia Roman
4 miejsce – Patrycja Piwowarska
Bieg na 100 metrów chłopców
3 miejsce  – Dawid Gołąb 12,77
Skok w dal chłopców
3 miejsce  – Szymon Turniak 5.00
4 miejsce  – Maciej Biernacki 4.70
Pchnięcie kulą chłopców
1 miejsce  -Szczepan Turosz  12.60
4 miejsce  – Przemysław Golińczak 11.85
Sztafeta szwedzka w składzie Maciej Biernacki, Paweł Nowiński, Wojciech Jakus , Konrad Cempiel  4 miejsce
Siatkówka plażowa chłopców
1 miejsce  Maciej Biernacki, Przemysław Golińczak, Tomasz Gołdyn
3 miejsce  Paweł Szlosek, Paweł Michałowicz, Konrad Cempiel

Opiekunowie: Jarosław Soszek, Lesław Dworak

Komentarze są wyłączone dalej...

Rajd szkolny w Karkonosze

Na przełomie maja i czerwca 2011 roku uczniowie klas pierwszych i drugiej przez trzy dni uczestniczyli w rajdzie pieszym w Karkonoszach . Trasa rajdu wiodła szlakami wyznaczonymi na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego.

Opiekunami grupy byli Jarosław Soszek i Lesław Dworak. Pierwszy dzień to trzygodzinna podróż autokarem z Paczkowa do Szklarskiej Poręby, a następnie plecaki na plecy i w góry!

Piękna pogoda sprzyjała dwugodzinnemu podejściu czerwonym szlakiem na Halę Szrenicką. Z Hali Szrenickiej do schroniska  na szczycie Szrenicy już tylko 30 minut i pierwszy szczyt podczas rajdu zdobyty. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku  zostały zdobyte wszystkie okoliczne skałki.

Drugiego dnia szlak prowadził przez najpiękniejsze miejsca Karkonoszy , pierwsze podejście na Łapski Szczyt było łatwe, wszyscy podziwiali przepiękne widoki na Śnieżne Kotły , kolejne podejścia na Mały i Duży Szyszak nie były już takie łatwe . Wspaniała pogoda i krajobrazy powodowały , że mimo dużych odległości do przejścia i trudów trasy , humory dopisywały wszystkim rajdowiczom .

Drugi dzień marszu zakończył się w schronisku ,,Odrodzenie” , gdzie na wszystkich czekała niespodzianka przygotowana przez gospodarzy – ścianka do wspinaczki! Do późnego wieczora trwały próby zdobycia ( z sukcesami ) 7-o metrowej ściany. Trzeciego dnia nastąpiła zmiana pogody , mgła i  mżawka nie pozwoliły na zdobycie Śnieżki. Zejście do Karpacza w tych warunkach też okazało się niemałym wyczynem .

W Karpaczu – pizza na Dzień Dziecka, małe zakupy i powrót autokarem do Paczkowa. To były wspaniałe trzy dni.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  IMG_2146 (Large) stud2013-15 stud2013-2 109 196 stud2013-4 260 IMG_1882 (Large) stud2013-108 studniowka2012_38 stud2013-36 igrzyska2011_27
 •  

  Czerwiec 2011
  P W Ś C P S N
  « maj   lip »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: iod@ckziu.nysa.pl

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP