Archiwum z miesiąca Wrzesień, 2013

Salon Maturzystów – Opole 2013

W piątek 20 września na Politechnice Opolskiej odbyła się szósta edycja największej imprezy edukacyjnej w regionie – „Salonu Maturzystów”.

Łącznie na politechnikę przybyło ponad 4,5 tys. uczniów, w tym nasi przedstawiciele – czternastoosobowa grupa uczniów klasy III „e”.

Celem spotkań organizowanych przez fundację Perspektywy jest udzielenie uczniom wszelkich informacji na temat kierunków studiów, zasad i kryteriów rekrutacji oraz przedmiotów maturalnych niezbędnych do dostania się na wymarzone studia, na nasze pytania czekali także fachowi doradcy zawodowi.

Więcej tutaj…

Komentarze są wyłączone dalej...

Spotkanie z Prezydentem RP

Dnia 17 września w Filharmonii Opolskiem im. Józefa Elsnera miało miejsce spotkanie dotyczące partnerskiej współpracy w ramach wsparcia rodzin wielodzietnych i zastępczych, oraz osób starszych w województwie opolskim z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Panem Bronisławem Komorowskim.

Sprawozdanie ze spotkania jednej z uczestniczek – Kamili Dworak

„Dzięki udziale w projekcie ‘’Szybujące Orły’’ inicjowanym przez Panią Europoseł Danutę Jazłowiecką mieliśmy okazję spotkać się z prezydentem RP. Po długim oczekiwaniu wręczyłam prezydentowi zaproszenie na ‘’Opolski Kongres Młodych’’, który odbędzie się w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu.

Jest to wydarzenie inicjowane przez grupę studentów i licealistów mający na celu otwartą dyskusję z przedstawicielami lokalnej władzy, oraz różnych środowisk społeczno- gospodarczych. Ku naszej uciesze prezydentowi bardzo spodobała się nazwa ‘’Orłów’’, serdecznie podziękowano nam za zaproszenie, oraz mogliśmy przybliżyć szczegóły Kongresu.

Na koniec cała grupa mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z prezydentem. Po spotkaniu udaliśmy się do głównej sali, by móc razem z samorządowcami, przedstawicielami instytucji edukacyjnych, kulturalnych i gospodarczych z Opolszczyzny uczestniczyć w Podpisaniu Opolskiej Karty Rodziny i Seniora.

W imieniu  grupy  ”Szybujących Orłów”, mamy zaszczyt zaprosić Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego na ”Opolski Kongres Młodych”. Jesteśmy ugrupowaniem licealistów i studentów z województwa opolskiego , który aktywnie działa w lokalnych Młodzieżowych Radach Miejskich, oraz Samorządach.
Chcemy brać aktywny udział w życiu społecznym naszego województwa, a zarazem naszej przyszłości, którego działania przygotuje nas do świadomego budowania kariery zawodowej, oraz uczestniczenia w rynku pracy.

W związku z tym, przy pomocy  ”Opolskich Dziouch”  oraz Pań Europosłanek Danuty Jazłowieckiej i Janiny Okrągły przygotowujemy „Opolski Kongres Młodych” na którym podejmiemy otwartą dyskusję z przedstawicielami lokalnej władzy, oraz różnych środowisk społeczno-gospodarczych. To dla nas ważne wydarzenie, ponieważ jak dotąd jest to jedyna taka inicjatywa w regionie.”

Komentarze są wyłączone dalej...

Festiwal Nauki w Nysie

Nyski festiwal nauki organizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową to wspaniała okazja do poszerzania swojej wiedzy z wielu rozmaitych dziedzin nauki . Przez dwa dni drzwi nyskiej uczelni stały otworem dla wszystkich i każdy mógł tu znaleźć coś dla siebie.

Więcej tutaj…

Komentarze są wyłączone dalej...

II miejsce naszych krwiodawców

12 września, 2013r., w urzędzie Wojewódzkim w Opolu, prof.Ewa Łopatka, opiekun Szkolnego Koła PCK oraz uczennica kl. I, Ewa Szczurek, odebrały nagrodę za udział w X Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych w Honorowym Krwiodawstwie pod hasłem „ Młoda Krew Ratuje Życie”.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w województwie w kategorii „najlepsza promocja honorowego krwiodawstwa”.
Gratulujemy !!!
Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów do udziału w akcjach poboru krwi na terenie naszej szkoły!!!

Szkolne Koło PCK

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  IMG_2010 (Large) IMG_2023 (Large) 98 zj-26-04-2013 (Large) stud2013-54 jaselka2011_8 szymb7 65 jaselka2011_11 dzien-niepodl-2013-3 IMG_2146 (Large) 240
 •  

  Wrzesień 2013
  P W Ś C P S N
  « sie   paź »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: iod@ckziu.nysa.pl

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP