Archiwum z miesiąca Grudzień, 2013

Gwiazdka dla seniora

Jak co roku, Szkolne Koło PCK przygotowało akcję „Gwiazdka dla Seniora”.
Zorganizowaliśmy „fabrykę kartek świątecznych” i z pomocą p. Ryszarda Ziółkowskiego, przygotowaliśmy piękne, kolorowe kartki.
Otrzymaliśmy sporo czekoladowych łakoci od właścicieli paczkowskich sklepów spożywczych i uruchomiliśmy „fabrykę słodkich podarków”.
W czwartek, 20 grudnia, z grupą wolontariuszy z klasy I LO, odwiedziliśmy chorych, starych ludzi w paczkowskim szpitalu, na oddziale ZOL. Pobiegliśmy tam z życzeniami i kolędami. Odwiedzinom towarzyszyły ogromne emocje i wzruszenie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim , dzięki którym mogliśmy sprawić odrobinę radości naszym chorym seniorom.
Szkolne Koło PCK

Galeria zdjęć tutaj.

Komentarze są wyłączone dalej...

Maraton pisania listów Amnesty International

Wzięliśmy udział w pisaniu listów w obronie więzionych i prześladowanych.

Napisaliśmy 408 listów po polsku, angielsku, francusku i niemiecku.

Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie w dniach 9 – 13 grudnia 2013 r.  mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Szkoła jest bowiem organizatorem Maratonu Pisania Listów z Amnesty International.

Maraton odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym roku odbędzie się po raz czternasty – w naszym liceum p raz drugi.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa zostały złamane. Szczegółowy opis sylwetek osób, w sprawie których będziemy pisać w tym roku listy w ok. 350 miejscach w Polsce, znajduje się na stronie

www.amnesty.org.pl/maraton

Każda osoba powinna w pełni korzystać z wszystkich praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i innych międzynarodowych standardach praw człowieka.

Pamiętajcie, że Amnesty International w 1977 roku została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

Komentarze są wyłączone dalej...

Akcje „Góra grosza” i „Szlachetna paczka”

Rozpoczęliśmy akcję „Góra Grosza
Do tradycji naszej szkoły należy włączanie się w rozmaite akcje pomocy potrzebującym. Jak co roku przyłączyliśmy się  do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”
Zachęcamy wszystkich uczniów do włączenia się w naszą akcję. Poszperajcie w szufladach, pudełkach, dawno nieużywanych kieszeniach…Może uda nam się usypać  Górę Grosza, a przy tym pomóc innym. Koordynatorem akcji w szkole jest Samorząd Uczniowski.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się również do ogólnopolskiego projektu „Szlachetna Paczka”.
Zapraszamy wszystkie klasy do udziału w projekcie. Włączmy się w przedświąteczną pomoc potrzebującym. Zbieramy artykuły żywnościowe o dłuższym okresie przydatności do spożycia oraz środki czystości. Wszelkich bliższych informacji udziela Samorząd Uczniowski.

Wszystkim Darczyńcom z góry dziękujemy.

Pełny artykuł tutaj.

Galeria zdjęć tutaj.

Komentarze są wyłączone dalej...

Konkurs przedsiębiorczości „Moja firma w moim powiecie”

W środę, 11 grudnia 2013 roku, w nyskim muzeum odbył się V konkurs Przedsiębiorczości  ” Moja firma w moim powiecie”, zorganizowany przez PUP w Nysie, PWSZ w Nysie oraz  Fundację  ” W działaniu”.

Naszą szkołę reprezentował uczeń II klasy LO -  Krzysztof Dobrowolski.

Pomimo dużej rywalizacji zajęliśmy V miejsce – ale nie ostatnie!!!

Komentarze są wyłączone dalej...

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie – etap szkolny rok szkolny 2013/2014

I miejsce – Sandra Czyżewska/ klasa III h

II miejsce – Monika Bonarek/ klasa III e

III miejsce – Katarzyna Hołowacz/ klasa III h

Do etapu II – okręgowego, przeprowadzanego na szczeblu wojewódzkim, zakwalifikowały się: Sandra Czyżewska/ klasa III h oraz Monika Bonarek/ klasa III e

Założeniem interdyscyplinarnej Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie, organizowanej przez WSPiA Przemyśl-Rzeszów, jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych  wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, w tym – konstytucyjnego, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej, Praw Człowieka. Podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw praworządności i szacunku dla prawa, propagowanie kultury prawnej, poszerzenie wiedzy prawniczej i obywatelskiej młodzieży.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  dziengod2013-5 105 stud2013-13 188 IMG_4347 (Large) l-26-04-2013 (Large) IMG_2333 (Large) stud2013-51 stud2013-45 233 stud2013-111 IMG_1932 (Large)
 •  

  Grudzień 2013
  P W Ś C P S N
  « lis   sty »
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  3031  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: iod@ckziu.nysa.pl

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP