Archiwum z miesiąca Kwiecień, 2014

Zawody PCK w Nysie

28 kwietnia w obiektach Collegium  Medicum  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie odbyły się I Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK szkół ponadgimnazjalnych. Honorowy patronatem imprezę objęła Burmistrz Nysy – Pani Jolanta Barska.
Reprezentacja naszej  szkoły w składzie: K.Dąbrowska, K.Kotara, K.Piotrowski, N.Orlańska, W.Konachowicz zajęła w tych zawodach I miejsce i  awansowała  do  zawodów wojewódzkich.
Komentarze są wyłączone dalej...

„Najlepsze dni to te,które mają nadejść.”

Wzruszenie, śmiech, łzy i serdeczne słowa wypełniły aulę naszej szkoły w piątek 25 kwietnia. Uczniowie klas trzecich liceum żegnali się             ze swoimi wychowawcami, nauczycielami oraz młodszymi kolegami         w atmosferze nostalgii i zadumy nad tym co było i co ma nadejść. Pożegnania nigdy nie idą w parze z radością, dlatego nie mówimy „żegnajcie”, mówimy „do widzenia”.

Komentarze są wyłączone dalej...

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii rozstrzygnięty

W dniu 15.04.2014r. w Zespole Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W konkursie wzięli udział uczniowie Gimnazjum Publicznego w Paczkowie oraz Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie – laureaci etapu szkolnego konkursu.

Punktualnie o godz. 8.30 jedenastu uczniów przystąpiło do pisania testu konkursowego w języku niemieckim, sprawdzającego wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Pytania konkursowe obejmowały zagadnienia związane z kulturą, tradycją, historią, geografią czy też polityką wybranych krajów.

Wszyscy uczestnicy świetnie sobie poradzili, poziom ich wiedzy okazał się być bardzo wysoki       i wyrównany.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Michał Siwek z Gimnazjum Publicznego w Paczkowie

II miejsce – Amanda Greń z Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie

III miejsce – Aleksandra Bartczyk i Szymon Butor z GP w Paczkowie

oraz Ewa Szczurek z LO w Paczkowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książki do nauki języka niemieckiego.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Komentarze są wyłączone dalej...

Pożegnania nadszedł czas

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić

Wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,

by wyrosły w nas i trwały ulotne wrażenia

Drogowskazy pamięci najmilsze wspomnienia.”

Pomni słów poety zbierzemy się w piątek, 25 kwietnia 2014 roku, o godzinie 11.00, w auli szkolnej, aby pożegnać się i powspominać to, co minęło.

Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, wszystkich pracowników szkoły oraz was – drodzy absolwenci.

Wychowawcy

Komentarze są wyłączone dalej...

Dzień Wody – czyńmy świat lepszym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Paczkowie corocznie uczestniczą w akcji PAH, promującej działania na rzecz praw człowieka   i dostępu do wody.

Dlaczego to takie ważne?

Dostęp do wody został określony przez ONZ w 2010 roku jak prawo człowieka. Uznano, że jest to podstawa ludzkiej godności. W 2000 roku 189 państw podpisało Deklaracje Milenijną wyznaczającą 8 Milenijnych Celów Rozwoju, osiągnięcie których ma zmniejszyć o połowę liczbę osób żyjących w ubóstwie do 2015 roku. Wciąż jednak   768 milionów ludzi nie ma dostępu do wody. Ponad 40% takich osób mieszka w Afryce, a 83 %

to mieszkańcy wsi.

Tegoroczna kampania edukacyjna nosiła tytuł „Studnia dla Sudanu”. Realizowali ją w marcu 2014 roku uczniowie klasy pierwszej LO pod kierunkiem nauczyciela wos.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA igrzyska2011_20 13 220 stud2013-13 odwiedziny uczniów z Gimnazjum Publicznego IMG_1881 (Large) szymb6 stud2013-19 IMG_2222 (Large) DSC_0212 (Medium) 102
 •  

  Kwiecień 2014
  P W Ś C P S N
  « mar   maj »
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: iod@ckziu.nysa.pl

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP