Archiwum z miesiąca Wrzesień, 2014

Wycieczka edukacyjna do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego

Uczniowie klasy 3h/e, zanim zaczęli intensywne przygotowania do matury wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. Miejsce to bardzo zmieniło się w ostatnim 10- leciu. Powstały nowe wybiegi dla zwierząt oraz Afrykarium, którego otwarcie odbędzie się za miesiąc. Wrocławski ogród zajmuje się ochroną gatunków zagrożonych wyginięciem i upowszechnianie wiedzy z ekologii, biologii, ochrony środowiska i behawioru zwierząt. Zajęcia  edukacyjne, prowadzone są  przez cały rok, zarówno na terenie ZOO jak i na sali wykładowej. O ustalonych godzinach, przy poszczególnych wybiegach odbywa się karmienie zwierząt i spotkanie z opiekunami. Nam udało się spotkać z opiekunem szympansów i dowiedzieć więcej na temat biologii i zagrożeń tych bliskich krewniaków człowieka.

We wrocławskim ZOO żyje kilka tysięcy osobników reprezentujących niemal 1000 gatunków.           Na terenie ogrodu spotkaliśmy  zwierzęta zamieszkujące różne krainy geograficzne i różne kontynenty. Jedną z funkcji tego  obiektu jest hodowanie tych gatunków, które bez podjęcia ochrony metodą ex situ (czyli poza miejscem naturalnego występowania) – wyginęłyby. Wycieczka dostarczyła nam wielu emocjonujących przeżyć i sporo nowej wiedzy na temat roli ogrodów zoologicznych w XXI wieku.

Komentarze są wyłączone dalej...

Uczniowie Zespołu Szkół w Paczkowie najlepsi w województwie w promocji krwiodawstwa!

Ogólnopolski turniej „Młoda krew ratuje życie” dobiegł końca. 9 września 2014 r.,  w Sali Herbowej Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród.  W IX edycji Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie  uczestniczyły 33 szkoły ponadgimnazjalne  i 2 uczelnie wyższe. W ciągu 10 miesięcy zebrano      1 741,679 l krwi!  Zespól Szkół w Paczkowie zwyciężył w kategorii „promocja krwiodawstwa”! Co prawda  małej   szkole trudno konkurować   w pozostałych kategoriach  np. ilości oddanej krwi, jednak  nasz sukces jest potwierdzeniem,         że zaangażowanie nawet małej społeczności w upowszechnianie honorowego krwiodawstwa jest równie  ważne i jest skuteczne.  Nasze nagrody to Puchar za promocję, Puchar Przewodniczącego Okręgowej rady HDK w Opolu, 15 biletów do Muzeum Ewolucji Człowieka w Krasiejowie, karta podarunkowa o wartości 300zł do wykorzystania w sieci Decathlon słodycze od opolskiego producenta Odra S.A.
Gratulujemy naszym uczniom, opiekunowi akcji Pani mgr Ewie Łopatce i wszystkim,                   którzy pomagają nam w całorocznej pracy związanej z  poborem krwi w naszej szkole !

Komentarze są wyłączone dalej...

Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/15

Tutaj znajdziecie wykaz potrzebnych podręczników na obecny rok szkolny.

Plik PDF.

Komentarze są wyłączone dalej...

Rozpoczynamy nowy rok szkolny

1 września o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. W obecności pocztu sztandarowego pani Dyrektor powitała przybyłych uczniów i obecne grono pedagogiczne a następnie przyjęła zaprzysiężenie od przedstawicieli klasy pierwszej .

Po krótkim wstępie uczniowie rozeszli się do klas ze swoimi wychowawcami, aby m.in. zapoznać się z podziałem godzin na rok 2014/15.

Wszystkiego dobrego, drodzy uczniowie, życzy Rada Pedagogiczna Liceum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  IMG_2174 (Large) karkonosze2011_26 137 70 zk-26-04-2013 (Large) stud2013-153 IMG_2013 (Large) IMG_1934 (Large) amicus-12-2011-19 OLYMPUS DIGITAL CAMERA studniowka2012_39 IMG_1908 (Large)
 •  

  Wrzesień 2014
  P W Ś C P S N
  « sie   paź »
  1234567
  891011121314
  15161718192021
  22232425262728
  2930  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: ireneuszskaminski@gmail.com.

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP