Archiwum z miesiąca Październik, 2014

VI edycja Maratonu Filmowego

Izba horrorów i klasyka kina z Filmoteki Szkolnej przyciągnęły po raz kolejny uczniów Zespołu Szkół na całonocne oglądanie filmów. Możliwość spędzenia nocy w murach szkolnych to przede wszystkim dobre kino, zapach tostów i dań błyskawicznych oraz słodkie sny w warunkach polowych szkolnej auli.
Dzięki kreatywności i młodzieńczej fantazji uczniów klasy 2 LO przeżyliśmy chwile grozy w szkolnych podziemiach wypełnionych krwią,jękiem i strachem.
Dziękujemy za zaangażowanie i cieszymy się również z faktu, że dołączyli do nas uczniowie Publicznego Gimnazjum w Paczkowie.

Komentarze są wyłączone dalej...

Historia żywa Kresowian

W murach paczkowskiego liceum gościliśmy 21 października 2014 roku szczególnie miłych gości: Panią Halinę Kruszewską, Dyrektora Biblioteki Publicznej w Paczkowie oraz Panią Marię Kalkę – Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich Klub w Paczkowie. Spotkanie z młodzieżą i Dyrekcją Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Paczkowie miało na celu uroczystą inaugurację współpracy 3 lokalnych instytucji i organizacji,                    by w środowisku promować wiedzę o Kresach i jego mieszkańcach.
Licealiści otrzymali nowy magazyn publicystyczno – informacyjny Gminy Paczków, z którego mogli dowiedzieć się, kto to jest Kresowiak oraz pochylić nad mapą. Pani M. Kalka zapoznała młodzież   z fragmentami statutu nowego stowarzyszenia i podzieliła się historią żywą własnej rodziny.      Pani Prezes podkreśliła, iż w gminie Paczków Kresowiacy i ich potomkowie stanowią liczną społeczność i istnieje ogromna potrzeba, żeby przekazywać młodym
pokoleniom historię ich przodków. Zacytowała słowa Jana Pawła II: „Kresy to druga historia Polski, bez historii Kresów nie poznamy historii Polski”.
Dla zaciekawienia słuchaczy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej w Paczkowie podała tytuły książek dostępnych w placówce, podzieliła się wspomnieniami ze zorganizowanych spotkań z pisarzami      i Kresowiakami. Na koniec zaprosiła młodzież do udziału w konkursie wiedzy o Kresach,         który biblioteka zamierza zorganizować.
Liczymy na to, że już w niedługim czasie odbędą się kolejne spotkania z cyklu Historia żywa Kresowian.

Komentarze są wyłączone dalej...

Podziękowanie Domowego Hospicjum

Komentarze są wyłączone dalej...

Rada Europy przeciwko nienawiści

Trwa kampania „Bez nienawiści” (No Hate Speech) zainaugurowana         przez Radę Europy.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła – Zespół Szkół w Paczkowie -  została zakwalifikowana do udziału w projekcie „Nienawiść – jestem przeciw”. W wyniku analizy aplikacji wybrano tylko 30 szkół w Polsce. Projekt realizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej              we współpracy z Europejskim Centrum Wergelanda w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Paczkowskie Asy  z klasy II LO rozpoczęły już kurs internetowy, a lider grupy 20 listopada jedzie na warsztaty do  Warszawy.

Komentarze są wyłączone dalej...

Zakończyliśmy Tydzień Akcji

Empatia, otwartość na innych i wspólne działanie to podstawowe wartości, na których opiera się godne życie. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Paczkowie, noszącego tytuł Szkoły Humanitarnej, pielęgnują te wartości i corocznie organizują Tydzień Akcji.

W październiku 2014 roku dzięki zaangażowaniu uczniów klas licealnych, PCK i SU zorganizowana została akcja plakatowa, sprzedaż znaczków, zdrowej żywności i wykłady, by upowszechnić idee Światowego Dnia Godności, Światowego Dnia Żywienia i Walki z Głodem i Ubóstwem. Organizacja Tygodnia Akcji odbywa się we współpracy z Amnesty International i Polską Akcją Humanitarną. Celem m.in. kampanii edukacyjnej „Świat bez Głodu” jest szerzenie wśród uczniów wiedzy o dostępie                do żywności na  świecie,  przyczynach głodu i możliwych rozwiązaniach tego problemu.

Tegorocznej akcji towarzyszyła inicjatywa wsparcia Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, któremu przekażemy zebrane pieniądze.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA stud2013-140 54 IMG_2017 (Large) 203 dscn9319 karkonosze2011_21 IMG_1881 (Large) IMG_1942 (Large) IMG_2070 (Large) IMG_1955 (Large) OLYMPUS DIGITAL CAMERA
 •  

  Październik 2014
  P W Ś C P S N
  « wrz   lis »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: ireneuszskaminski@gmail.com.

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP