Archiwum z miesiąca Czerwiec, 2016

Do zobaczenia za 68 dni :)

Komentarze są wyłączone dalej...

Drogowskazy pamięci najmilsze – wspomnienia

Za nami jest już uroczyste otwarcie wystawy poświęconej nauczycielom Liceum Ogólnokształcącego w Paczkowie pn. „W oknie wspomnień”.

Środowy wernisaż był zarazem otwarciem projektu zwanego „Almanach nauczycieli LO w Paczkowie”, jak  i uroczystym zamknięciem Roku Jubileuszowego. Szacowna Jubilatka z okazji 70 – lecia miała symboliczny tort i przyjęła wiele życzeń dalszej świetności i godnej służby na rzecz regionu.

Szkolne lata to czas kształtowania się poglądów, wybierania drogi życiowej, intensywnego rozwoju. W tej drodze młodemu człowiekowi towarzyszą nauczyciele, często pozostawiając niezatarte ślady, będąc wsparciem i autorytetem. Wspominaliśmy wczoraj  te postaci i to, jak zapisały się               w umysłach i sercach uczniów.

Zachęcamy naszych czytelników do skorzystania z naszego „Okna wspomnień” i powrotu            do ukochanych nauczycieli i wychowawców. Wystawa będzie dostępna przez cały rok szkolny,        a jej efektem końcowym niechaj będzie pamiątkowa publikacja.

Pokłosiem wczorajszego spotkania są słowa, które pobrzmiewały głośnym echem i zasiały ziarno:

„Nieuchronność omija, co chcemy ocalić…

wystarczy ciepłą iskrę pod sercem zapalić,

by rosły w nas i trwały ulotne wrażenia -

drogowskazy pamięci najmilsze – wspomnienia”.

Jolanta Kalisz

Zapraszamy na relację filmową z otwarcia wystawy. LINK DO FILMU

Komentarze są wyłączone dalej...

Przedszkole nr 2 w Paczkowie – drugie czytanie

W świecie baśni i bajek możemy mieć wielu przyjaciół, przeżyć wspaniałe przygody. Dlatego zaprosiliśmy do wspólnego czytania przedszkolaki      z Przedszkola nr 2 w Paczkowie. Akcję „Paczków czyta dzieciom” wsparł Urząd Miasta i Rada Miasta w Paczkowie.

Naszą myślą przewodnią są słowa Stanisława Jachowicza:

,,Piosenka przebrzmi,

poemat zachwyci,

wielka drama wzruszy namiętność,

Ale bajka nauczy,

Bajka w pamięci zostanie,

z pamięci przejdzie do serca,

z serca w życie praktyczne

i wyda owoc, owoc pożyteczny”.

15 czerwca 2016 r. czytali „Bajkę” H. Sienkiewicza małym paczkowianom lektorzy: pani Dyrektor ZS w Paczkowie, Przewodniczący RM w Paczkowie i licealistki.

Akcję będziemy kontynuować.

Komentarze są wyłączone dalej...

Pierwsze czytanie

W dniu 15 czerwca 2016 r. nasza szkoła zainaugurowała akcję „Paczków czyta dzieciom”.

Pierwsze czytanie miało miejsce w Zespole Szkolno – Przedszkolnym     w Trzeboszowicach,  gdzie ugościła nas radosna grupa przedszkolaków   i pani Dorota Ziemianek.

Utwór „Bajka” Henryka Sienkiewicza czytali: pani Dyrektor Zespołu Szkół Martyna Nakonieczny, Przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Barabasz, nauczyciel ZS pani Jolanta Kalisz oraz licealistki: Dominika, Magda i Nikola. Sienkiewicz jest nam bardziej znany jako twórca książek o tematyce historycznej, książek pisanych „ku pokrzepieniu serc”. Jednak w Roku Sienkiewicza przypomnieliśmy ten mniej znany utwór polskiego noblisty.

Młodym słuchaczom podobała się z pewnością „Lokomotywa” J. Tuwima, a do czytających dołączyli pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Małgorzata Rokosz oraz pani Dorota Ziemianek.

Akcja „Paczków czyta dzieciom” została przyjęta ze sporym zainteresowaniem najmłodszych, którzy wrażenia ze spotkania utrwalili na przygotowanych kolorowankach.

Dziękujemy uczestnikom i współorganizatorom akcji.

Komentarze są wyłączone dalej...

POCZET KRÓLÓW I KSIĄŻĄT POLSKICH

Dzisiaj byliśmy w Bibliotece Publicznej w Paczkowie na wystawie lalek  ze zbiorów Muzeum Lalek w Pilźnie, pt.  „Poczet Królów i Książąt polskich”.

Uczniowie klasy pierwszej podziwiali ręcznie wykonane lalki, będące próbą przybliżenia członków rodów książęcych  i królewskich z linii Piastów od Mieszka I do Ludwika Węgierskiego.

Dziękujemy za ciekawą lekcję historii i podróż w czasie.

Komentarze są wyłączone dalej...

 • Zdjęcia ze szkolnych galerii

  169 IMG_2098 (Large) IMG_1833 (Large) OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_4345 (Large) studniowka2012_33 stud2013-45 jaselka2011_7 150 konkurs-anglik3 IMG_2228 (Large) img_7552
 •  

  Czerwiec 2016
  P W Ś C P S N
  « maj   sie »
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930  
 • Administrator danych osobowych ZS Paczków

  Informuję, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zespół Szkól z siedzibą w Paczkowie przy ul.H. Kołłątaja 9, zwany dalej Administratorem: Administrator prowadzi operacje przetwarzania Pani/ Pana danych osobowych.
  Inspektorem danych osobowych u Administratora jest Ireneusz Kamiński, e-mail: iod@ckziu.nysa.pl

 • © 1996-2010 Zespół Szkół w Paczkowie. Wszystkie prawa zastrzeżone.
  Motyw iDream: Templates Next , tłumaczenie: WordpressPL | Działa na WP