Tydzień Edukacji Globalnej w ZS w Paczkowie

W tym tygodniu od 19 do 25 listopada 2018 r. w naszej szkole odbywa się kolejna edycja Tygodnia Edukacji Globalnej. Jest to coroczna akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków            na problemy o charakterze globalnym.

Postanowiliśmy w naszej szkole połączyć tę akcję z ogólnoświatowym projektem pt. „Łączy nas Cel!”, organizowanym przez The Bridge Foundation, który ma na celu zobrazować problemy XXI wieku. Z tego powodu we wszystkich województwach naszego kraju młodzieżowe struktury samorządowe będą realizować cele zrównoważonego rozwoju. Naszemu województwu został przyznany Cel 14 „Życie pod wodą”.

Chcemy, aby nasi koledzy i koleżanki ze szkół podstawowych i gimnazjalnych mogli poznać życie pod wodą, w tym celu do wszystkich szkół z naszej gminy została wysłana prezentacja multimedialna, która zostanie zaprezentowana przez nauczycieli, a w naszym Zespole Szkół          od początku tygodnia będzie można zobaczyć happening i wiele informacji związanych z tymi projektami.

PS Każdy może również dołączyć do zbiórki na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Działamy ;)